Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини виграли судову справу щодо скасування перевірок вимушених переселенців. Про це повідомив сайт УГСПЛ.
Так, Окружний адміністративний суд міста Києва своєю постановою від 26 червня 2017 року задовольнив позов УГСПЛ і скасував нормативні акти КМУ, що зобов’язують ВПО проходити перевірки. Проте КМУ подало апеляційну скаргу на вищенаведене рішення.
Своєю постановою від 4 липня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Рішення апеляційного суду набуло законної сили.
Програмний директор УГСПЛ Максим Щербатюк пояснив, що згідно з ухваленими від 8 червня 2016 року нормативними актами Кабінету міністрів України, суть перевірки полягала в тому, що представники органів соціального захисту, чи інших органів влади чи установ, приходили до переселенців додому і складали акт, яким засвідчувався факт наявності особи за зареєстрованим місцем проживання, пише Укрінформ. .
За відсутності переселенця за місцем свого зареєстрованого перебування він позбавлявся права на отримання пенсії (для пенсіонерів) і матеріальної допомоги ВПО.
«Рішення апеляційного суду від 4 липня цього року насправді є дуже великою перемогою громадянського суспільства щодо захисту прав переселенців. Власне, воно дуже яскраво підкреслює такий дискримінаційний підхід держави щодо цього питання. І це настільки яскраво відображає ситуацію, що дає можливість говорити про дуже конкретні речі, які державі потрібно змінювати в контексті забезпечення права людей на пенсію», – заявив Щербатюк.
Він уточнив, що відтепер жодні уповноважені органи не матимуть права проводити перевірки переселенців.
«Держава робила все можливе, аби скасувати це рішення і щоб ця апеляція була прийнята до уваги та щоб аргументи були почуті. Тільки завдяки наполегливості заявників, підключеності громадянського суспільства і позиції омбудсмена стало можливим те, що це рішення встояло», – зауважив представник УГСПЛ.