Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Спори, пов’язані з проходженням публічної служби, від моменту прийняття особи на посаду й до звільнення, зокрема й оскарження акта про нещасний випадок, підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
На цьому наголосила Велика палата Верховного у постанові від 26.06.2019 (справа №1640/3010/18).
Позивач проходив службу в органах Національної поліції. Під час виконання службових обов’язків він тимчасово втратив працездатність. Комісія ГУ НП склала акт розслідування нещасного випадку, а начальник ГУ затвердив акт про нещасний випадок невиробничого характеру.
Позивач звернувся до суду з вимогою зобов’язати ГУ НП скласти акт розслідування та акт про нещасний випадок (у тому числі поранення) за формою із зазначенням, що нещасний випадок пов’язаний з виконанням службових обов’язків.
Полтавський окружний адміністративний суд частково задовольнив ці вимоги, а Другий апеляційний адміністративний суд закрив провадження, зазначивши, що такі справи підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства. Мовляв, спір стосується здоров’я фізичної особи та права на відшкодування шкоди.
Проте ВП ВС не погодилася з таким висновком. Адже позивач проходив службу в органах внутрішніх справ і адміністративний позов подав проти суб’єкта владних повноважень.
Акти затверджені начальником ГУ НП, а до складу комісії входять атестовані працівники поліції цього ж ГУ, що свідчить про їх прийняття саме суб’єктом владних повноважень.