Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Конференція ВАСУ: "Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні"
1-2 жовтня 2015 року була проведена Міжнародна науково-практична конференція “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні”, присвячена десятій річниці започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України.
Захід організовано Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні (проект “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”), Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.
У конференції приймали участь судді, науковці, практикуючі правники у різних галузях захисту прав людини, міжнародні експерти та інші спеціалісти з питань адміністративного права і процесу.
У даній конференції також прийняли участь судді Луганського окружного адміністративного суду.
Відкриваючи конференцію голова ВАСУ Олександр Нечитайло зазначив, що в сучасних умовах активізації євроінтеграційного процесу виникла необхідність у реформуванні судової системи і судочинства. Першим кроком на шляху підвищення ефективності адміністративного судочинства на Україні – конституційного закріпити статус адміністративних судів. У свою чергу, голова Конституційного Суду України Юрій Баулін зазначив, що потрібно зняти законодавчі перешкоди для суддів місцевих судів з приводу звернення до КСУ, особливо це актуально для суддів адміністративних судів, адже існуюча процедура занадто громіздка.
Також на конференції були присутні міжнародні гості. Зокрема, суддя Федерального адміністративного суду Німеччини Мартін Штайнкюлер акцентував на важливості діяльності адмінсудів, оскільки саме вони врівноважують нерівність між державою і громадянином.
Учасники конференції протягом двох днів обговорювали наступні питання: стандарти справедливого суду; доступ до публічної інформації; роль Європейського суду з прав людини в умовах конфліктів; право на свободу мирних зібрань в контексті статті 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.